AktualityVyužití půdyEkologická výchowaSat.gestützte UmweltbildungGeo-MedienPřírodní infostaniceVodní hospodářstvíStreuobstMapaDataKontakt / TirážDatenschutz
deutsch polski ceský :: Náhled před tiskem
Ekologická výchowa / Přírodní infostanice / 

„Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách – Rámcový projekt Trinacionální sítě ekologické výchovy“

 

 

 

 

 

NSG-Verwaltung Königsbrücker Heide (Foto: CSB)

Praktický modul „Přírodní infostanice“

Od poloviny roku 2010 je v Sasku a České republice v rámci Opens external link in new windowTrinacionální sítě ekologické výchovy (TNU) realizován přeshraniční rámcový projekt podpořený z dotačního programu Cíl 3  „Evropského fondu pro regionální rozvoj: Investice do Vaší budoucnosti“. Vedoucím partnerem projektu je Saská zemská Nadace pro přírodu a životní prostředí.

 

Sdružení Christlich-Soziale Bildungswerk Sachsen e.V. a český partner Venkovský prostor o.p.s. mají v projektu společně na starosti realizaci praktických modulů  "Přírodní infostanice" a Opens internal link in current window"Vodní hospodářství".

 

Praktický modul „Přírodní infostanice“ se věnuje interaktivním prvkům prezentace, jež umožňuje virtuální vstup do zvláště chráněných, či citlivých oblastí.Doprovodné materiály, jako jsou data GPS pro výlety vč. informačních bodů s pracovními listy a také materiály ve formátu mp3, doplňují tyto „čerpací“ infostanice.

 

Na příkladu instalací v Informačním centru Hradčany Opens external link in new window(Vojenské lesy, divize Mimoň, CZ) a v Návštěvnickém centru chráněné oblasti Königsbrück Opens external link in new window(Staatsbetrieb Sachsenforst, NSG-Verwaltung Königsbrücker Heide, DE)  bude probíhat integrace výuky témat ekologické výchovy pro velkoplošná chráněná území, a to formou samostudia s podporou interaktivních prvků nebo s lektorem/průvodcem.